MRS z.s. PS Brno 3

Rybářský kroužek 2018 - 2019

Dne 25. 5. 2019 byla závěrečným závodem na našem revíru Svitava 1 ukončena činnost rybářského kroužku ve školním roce 2018/2019.

Cílem naší celoroční práce bylo připravit děti ke zkouškám pro získání prvního rybářského lístku a naučit je základům sportovního rybolovu. V letošním ročníku zkoušky úspěšně složilo 8 nováčků a všichni obdrželi povolenku k lovu na mimopstruhových revírech.

Zhodnocení činnosti kroužku jsme rozdělili do dvou částí:

Závěrečný rybářský závod

Zúčastnilo se jej 9 dětí (8 nováčků + 1 loňský absolvent). Odstartováno bylo v 8 hodin ráno a rybářské klání skončilo 10:30. Za 2,5 hodiny děti nachytaly 138 ryb, převážně hrouzky, jelce jeseny a tlouště, plotice, cejny, podoustve a ostroretky.

Vítězové obdrželi poháry a sladkou odměnu.

1. místo Antonín Palán 36 ryb
2. místo David Helma 20 ryb
3. místo Filip Slonek 17 ryb

Zhodnocení celoroční práce dětí

V průběhu celého roku děti absolvovaly spoustu drobných kvízů a závěrečný test, které byly průběžně bodově hodnoceny. K těmto bodům jsme na závěr připočítali ulovené ryby ze závěrečného závodu a tento součet nám dal výsledek celoroční snahy.

1. místo Antonín Palán 155 bodů
2. místo David Helma 126 bodů
3. místo Matouš Mikl 125 bodů

Vítězové obdrželi hodnotné ceny – pětimetrový bič, naviják a podběrákovou hlavu. Všichni absolventi kroužku a závěrečného závodu obdrželi navíc bez ohledu na výsledek balíček s rybářskými drobnostmi (např. vlasec, splávky, háčky atd.).

Ráda bych touto cestou poděkovala celému výboru PS MRS Brno 3 za velkou finanční podporu naší činnosti a v neposlední řadě také kolegům věnujícím se výuce mládeže za jejich energii a čas, a to jmenovitě Martinu Rojkovi, Richardu Sigmundovi a nové posile – praktikantovi Honzovi Chromému.

Za výbor PS MRS Brno 3
Soňa Grünwaldová

Dřívější rybářské kroužky