Pokec

Přidat příspěvek
[980] Čertíkovec 30. dubna 2012 14:02

Dobrý den, mám dotaz ohledně zákazu rybolovu. Přesněji, kdy je zakázáno na určitím revíru chytat (zarybnění, závody…). Děkuji moc!

[979] Jiří Hrazdil 30. dubna 2012 8:12

#978 Endy: bohužel, nemůžete. Pro lov na revíru MRS musíte mít povolenku k rybolovu. Jako nečlen si můžete jednodenní povolenku pro nečlena svazu zakoupit na sekretariátu svazu na Soběšické ulici. Pro pořádání závodů nelze poskytnout výjimku z platnosti zákona.

[978] Endy 29. dubna 2012 22:05

Dobrý den,mám dotaz ohledně závodů na Svitavě v sobotu 05.05.2012. Jsem majitelem pouze rybářského lístku,ale nejsem nikde členem. Je možné se přesto zúčastnit? Děkuji Vám za odpověď.S poz­dravem Endy

[977] hospodář 26. dubna 2012 8:00

#977 hospodář: Dnes odpoledne se rozhodne, kde se kaprlov bude konat. V úvahu připadají dvě lokality, Olší nebo Obřany nad jezem, který je nutno opravit. Zítra by propozice a místo konání na webu mělo být.

[976] Ondřej 25. dubna 2012 17:06

Dobrý den, zatím jsem nikde nenašel aktuální propozice letošního Lovu kapra o ceny, pouze datum 5. 5. Bylo by možné zveřejnit, zda nastaly případné změny oproti minulým ročníkům (losování míst, vnadění, místo lovu). Děkuji

[975] Jiří Hrazdil 24. dubna 2012 20:56

#975 Jiří Hrazdil: ano, může.

[974] josef 24. dubna 2012 18:53

Dobrý den,může se občan USA s trvalým pobytem v ČR stát členem MRS a platit za rybářský lístek a povolenku stejně jako občan ČR.

[973] Jiří Hrazdil 16. dubna 2012 17:55

#972 Jaroslav Klabačka: Jak jsem psal níže, úhoř se bude vysazoval jen někam, přednostně do revírů, odkud nemůže migrovat.

[972] Jaroslav Klabačka 13. dubna 2012 17:11

Dobrý den,bude se úhoří monte nasazovat do všech revírů MRS nebo jenom do některých?

[971] Lojza 13. dubna 2012 15:24

Supr stránky, zdravim Jiří

[970] Jiří Hrazdil 6. dubna 2012 12:44

#969 M.K.: Dobrý den, ano, i MRS dovezl úhoří monté. Bude vysazeno do revírů v rámci MRS. Do řeky Svitavy se určitě úhoř vysazovat nebude.

[969] M.K. 6. dubna 2012 11:17

zdravím.na chytej.cz je článek o dovozu úhořího monté.bylo vysazeno i na moravě?tím myslím jm kraj:)a popřípadě i na řece svitavě?díky

[968] Jiří Hrazdil 31. března 2012 18:43

#965 širo: víme o tom a kontrolujeme na místě. Víme o minimálně 36 odlovených línech. S tím omezením je to těžké. Taková věc se musí přednést na výroční schůzi a tam projednat a schválit. Ale na výroční schůzi nikdo nic takového nenavrhl. A nejedná se o žádné nájezdníky, jsou to členové naší MO (většinou).

[967] beny 31. března 2012 17:43

co?

[966] širo 31. března 2012 12:21

lačnost rybářu je až neuvěřitelná,sotva se někde něco chytne už sou tam takzvaní nájezdnici a plení jako třeba ted líny ,jedná se o ty co to delají po celej rok,víme že je nic nezastaví,přesto co tak omezit lína na 3 ks/den,jedná se o nádhernou rybu,která nestačí ani dorustat a jako návnadu na sumca už vubec né zamyslete se nad tím

[965] širo 31. března 2012 12:19

lačnost rybářu je až neuvěřitelná,sotva se někde něco chytne už sou tam takzvaní nájezdnici a plení jako třeba ted líny ,jedná se o ty co to delají po celej rok,víme že je nic nezastaví,přesto co tak omezit lína na 3 ks/den,jedná se o nádhernou rybu,která nestačí ani dorustat a jako návnadu na sumca už vubec né zamyslete se nad tím

[964] M.K. 23. března 2012 14:10

Díky.zmínku jsem našel v r.2010.tak to je super.jsou tam moc krásné úseky,které může závidět i leckterá pstruhovka.hlavně aby o tom věděli i chataři a zahrádkáři:)

[963] hospodář 23. března 2012 13:14

M.K. – BP v platném znění byly „nadřízenými orgány“ schváleny, jinak by nemohly platit.

Důvod hájení byl ve zprávě hospodáře a následné diskuzi, jak jsem psal níže.

Citace ze zprávy hospodáře – Na našem revíru došlo od 1.1. ke změně, kterou jsem avizoval na loňské schůzi. Jedná se o hájení horní části revíru od jezu v Bílovicích po viadukt u druhého tunelu na trati Brno – Blansko. Jde o všeobecný zákaz lovu od 1.10. do 15.4. Důvod hájení je ochrana pstruha obecného, který má v uvedené části dobré podmínky k životu je tam vysazován a na podzim se vytírá. V žádném případě se ale nejedná o změnu revíru z vody MP na P, jak je mnohdy mylně vykládáno.

[962] m.k. 23. března 2012 11:34

díky za odpověď.když se vás na to stejné zeptá nadřízený orgán,tak mu řeknete také že jste si to už jednou vysvětlili a tak už šlus?nebo byl o tom veden zápis,který lze dohledat?

[961] hospodář 22. března 2012 18:31

M.K. – Důvod hájení byl podrobně vysvětlen na Výroční členské schůzi MO Brno 3 v roce 2011.

[960] M.K. 22. března 2012 11:19

Zdravím.tento zákaz je z jakého důvodu?otázka není PROVOKACE.jen mě to zajímá

[959] M.K. 22. března 2012 11:17

V době od 1. 10. do 15. 4. včetně všeobecný zákaz lovu v úseku od železničního mostu u druhého tunelu tratě Brno – Česká Třebová (GPS loc. 49°14'2.574N, 16°40'12.166E) až po jez v Bílovicích nad Svitavou (GPS loc. 49°15'6.525N, 16°40'13.953E) – vyznačeno tabulemi.

[958] M.K. 22. března 2012 10:28

u vrtulky bych měl asi obavu,co na to porybný:)

[957] hospodář 22. března 2012 10:16

M.K.- i když má vrtulku, je to strýmr. Je to vše o lidové umělecké tvořivosti a neustále se zdokonalujícím názvosloví. Dříve byla muška muškou, neměla žádnou kovovou hlavičku a ryby chytala..........

[956] hospodář 22. března 2012 10:12

dfwsdfs – Už jsem viděl třpytku (plandavku) uvázanou pod káčou na štiky.Tehdy se jednalo o recesi, třpytku na dně s těstem, to mě fakt hlava nebere. Ad absurdum, trojhák s těstem na dně zakázán není:-))

[955] Křivánek Michael 22. března 2012 10:10

pro douglas:ať žije anonymita:))))

[954] M.K. 22. března 2012 10:08

ale pane hospodáři:)-Umělou muškou jsou nástrahy, imitující hmyz či jiné organizmy. Nástraha nesmí být vybavena zařízeními např. rotující plíšek, vrtulka

[953] dfwsdfs 22. března 2012 7:12

hospodar: je trpytka trpytkou pokud ji nahodim na dno a na trojhak napichnu testo a ulovim kapra? (opravdu jsem toto videl)

[952] hospodář 21. března 2012 21:15

Citát – streamer je druh umělé mušky. Mám pár strýmrů, které mají vrtulku. Jsou to umělé mušky?

[951] Douglas 21. března 2012 19:02

Dnes už muškaří kdejaký vandrák… (ZN polocopy)