Pokec

Přidat příspěvek
[1146] fantom 7. května 2013 20:25

zdravím ,mam dotaz. na rok 2012 jsem nevlastnil povolenku a pokud bych si ji koupil ,tak bych platil za nesplnenou pracovni povinnost 300,–.tak me zajímá ,jestli budu platit 500 ,nebo jen 300 kdyz si udelam povolenku letos. díky

[1145] Katka 7. května 2013 9:37

Moc děkuji za odpověď 🙂 původně jsem myslela že váš RYBÁŘSKÝ KROUŽEK je pro děti 🙂

[1144] Hrazdil Jiří 7. května 2013 6:54

#1143 Katka: Závodů se můžete zúčastnit jen za podmínek uvedených v Propozicích, tedy musíte vlastnit povolenku k lovu ryb na revír Svitava 1. A to bude u sedmiletého chlapce asi problém, protože členem svazu se může dítě stát až od 8 let. Vhodnější bude asi se zúčastnit nějakých dětských závodů, například závodů, které pořádá MO Brno 4. Upoutávka je na úvodní stránce Novinky

[1143] Katka 6. května 2013 23:00

Jak se ptal Kuba a pak to našel – 11.5. – Lov kapra o ceny 🙂 ptám se já: můžeme přijít na závody i když nejsme členy vašeho klubu? Je soutež věkově omezená? Jde mi spíš o tu spodní věkovou hranici – syn 7 let. Díky za info! 🙂 KS

[1142] Jan 30. dubna 2013 4:55

Děkuji za odpověď, jen chci dodat,že při otevření stránek např. rybník Velký Bílovec je psané, že se povolenky vydávají u vody. Pravda ale je, že tam není datum, tak platí to, co je psané v soupisu revíru pro letošní rok. Jan

[1141] hospodář 29. dubna 2013 20:04

Jan – V BP MRS platných od roku 2013 je uveden revír Prušánecký potok 1 jehož součástí je i Velký Bílovec. Nikde není psáno, že je revír vyjmut ze svazového rybolovu, tedy je k dispozici všem rybářům s platnou MP povolenkou MRS.

[1140] Jan 29. dubna 2013 18:41

Dobrý den! Může se chytat na rybníku Velký Bílovec nebo je to vyjmuto ze svazového revíru? Děkuji za odpověď.

[1139] beny 27. dubna 2013 7:56

nehodlam slovičkařít ale mate pravdu.

[1138] Áďa 24. dubna 2013 20:10

#1137 Radek: No, mělo by to tak být. Třeba nám to někdo potvrdí, ale určitě bych na to nečekal a šel chytat. Já kvůli silničnímu provozu jezdím radši už jen na kole, takže teď už jenom Svitava a do Ponětovic jedu tak 4× za rok, když je blokový čištění 🙂 Tak ať se ti dál daří.

[1137] Radek 24. dubna 2013 19:40

Áďa: Asi máš pravdu, každopádně na pstroužky se možná přijedu mrknout, jen musím vytunit cajk, dnes jsem byl v Ponětkách a celkem jízda, kapříci, amuři a dokonce i šťuka na feeder 😁 Jo jo asi zítra dojedu na svou rodnou říčku :) Jinak díky za informace ohledně té kousavé :)

[1136] Áďa 24. dubna 2013 19:30

#1135 Radek: To je takový těžký. Ta věta v BP je pro někoho moc „holá“ a kdo má hodně zažitý zákony, tak ví, že by měl předně platit zákon, vyhláška, a pak s tím skloubit BP, no a pak je to zase jasný. Si teda myslím já. Jestli to tak není, tak budeme muset počkat, až někdo přijde o povolenku za to co jsem napsal a snad se dozvíme, jak dopadlo řízení. Když tam půjdeš na pstruhy, tak budeš mít jistě tenoučký vlasec a ten se pod břehem lehce utrhne a nebo se ti před objektivem mrskne a je v tahu. Zase to tak nehroť, vezmi cajk a běž chytat. Já se dneska prošel až do Bílovic a štika žádná… 🙂

[1135] Radek 24. dubna 2013 18:27

Áďa : Děkuji za vysvětlení, ale i tak je to postavený na hlavu. Jednou je psaný, že je nežádoucí a po ulovení nesmí být vrácena zpět do revíru a za druhé, že je hájená či má stanovenou míru… Trošku kocourkov hmm?

[1134] Áďa 24. dubna 2013 15:31

Na S1 po dobu hájení musíš štiku pustit, v době nehájení musíš podměrečnou štiku taky pustit. No a pak v době nehájení mírovou štiku musíš podle BP vzít.

[1133] Hrazdil Jiří 24. dubna 2013 13:52

#1130 beny: Dovolím si jeden dotaz. Na základě kterého článku zákona a vyhlášky o rybářství může být na MP vodě ryba prohlášena za „škodnou“? Takový výraz se v zákoně nevyskytuje.

[1132] Hrazdil Jiří 24. dubna 2013 13:50

#1128 Václav: Povolenka k lovu ryb má roční platnost. Tedy 31.12. prostě přestane platit a hotovo. Vy zřejmě hovoříte o rybářském lístku (jehož platnost končí po datu jeho platnosti). Na základě předložení neplatného lístku vám na obecním úřadě příslušném podle místa vašeho trvalého bydliště vystaví za poplatek nový RL. Co se týče členství ve svazu, to zaniká po nezaplacení členského příspěvku do konce února. Můžete obnovit své členství, ale musíte uhradit zápisné + další poplatky. Tohle všechno najdete i v sekci Užitečné rady a informace zde na stránce MO

[1131] beny 24. dubna 2013 13:50

jistě všechno jde pokud si zaplatite znovu členskej příspěvek 1000 je tak kolegové

[1130] beny 24. dubna 2013 13:47

jednou je to škodna tak se na ní žadne hájení nevztahuje.

[1129] Radek 24. dubna 2013 13:27

Zdravím, mám skromný dotaz. Nevím zda-li se zde řešila ŠTIKA OBECNÁ, vím že na revíru S1 je škodná, tak že se nesmí vrátit zpět do vody, jak je to ale v době hájení tohoto dravce? Děkuji

[1128] Václav 24. dubna 2013 8:34

Dobrý den ,

měl bych dotaz.Nevím jestli se to tu již řešilo či ne.

Mám pár let propadlou povolenku.Chtěl bych se k rybaření vrátit.Lze povolenka obnovit ? Původní mám schovanou.

Děkuji 🙂

[1127] Kuba 18. dubna 2013 22:03

Jsem blbec :D Omlouvam se… jen co jsem to odeslal tak vidim: 11. 5. 2013 Lov kapra o ceny, Závody mládeže 8. 6. 2013 Svitavský pohár

[1126] Kuba 18. dubna 2013 22:02

Zdravím, jak to vypadá letos se závody? Rýsuje se již nějaké datum? :)

[1125] Hrazdil Jiří 18. dubna 2013 20:53

#1124 fantom: Ještě se nabízí mnohem lepší varianta, stáhnout si žádanku z těchto stránek ze sekce Dokumenty.

[1124] fantom 18. dubna 2013 20:21

Zdravím.Minuly rok jsem vynechal povolenku ,tudíž nemam ani zadanku na rok 2013.Zajímá me tedy ,jestli si musim na svazu vyzvednout novou pro rok 2013 ,nebo mohu vyplnit tu pro rok 2012.díky

[1123] jeseter 14. dubna 2013 8:57

#1122 Martin:

Zkoušky pro získání prvního rybářského lístku se uskuteční v sobotu dne 4. května 2013. Začátek zkoušky je v 9 hodin. Sraz v klubovně MO na ulici Soběšická 83, 614 00 Brno. Ke zkoušce se není třeba přihlašovat.

[1122] Martin 10. dubna 2013 14:40

Dobrý den, nepodařilo se mi na stránkách dohledat termín, kdy by bylo možné napsat test k získání rybářského lístku… Poprosil bych vás tedy o navedení na odkaz a nebo návrh termínu testu. Děkuji M.

[1121] Hrazdil Jiří 22. března 2013 14:21

#1120 Laco: Kompletní přehled ponechaných ryb na Svitavě za rok 2012 zveřejníme až bude zcela uzavřena sumarizace v rámci MRS. Do té doby to nemá smysl, protože úlovky rybářů z jiných MO představují asi polovinu celkového množství ponechaných úlovků. Přehled bude zveřejněn tako jak dosud formou tabulky v sekci O naší MO – Přehledy úlovků a zarybnění

[1120] Laco 21. března 2013 8:23

Zdar, chtel by se jen zeptat kdy a jestli bude na strance zverejnen prehled ulovku za minuly rok 2012. Vopred dekuji za odpoved. Lada

[1119] Hrazdil Jiří 10. března 2013 14:19

#1116 glgin: Adresa na povolence se přepisovat nemusí. Hlavně nahlaste změnu adresy na MO, aby vám v zimě došel dopis na správnou adresu. Pak vám při výdeji opravíme adresu na členském průkazu i na nové povolence

[1118] Hrazdil Jiří 10. března 2013 14:17

#1115 beny: bohužel netuším, co je pro vás adekvátní změna. Nějaké změny byly, ale nic adekvátního

[1117] Hrazdil Jiří 10. března 2013 14:16

#1114 širo: Líh, čistý líh je nejlepší.