Pokec

Přidat příspěvek
[1176] VENCA 12. srpna 2013 18:54

Dobrý den ,

Chtěl bych se zeptat na způsob platby povolenky a veškerých poplatků týkajících se pro rok 2014 ,jsem u Vás v MO Brno 3 rok,úhradu pro rok 2013 jsem platil přímo na místě u Vás na Sběšické 83.Ale bylo mi sděleno že se to na příště už musí uhradit složenkou či převodem na účet.Jak to tedy funguje ? Složenku mi pošlete poštou ? Nebo převod na účet a potom stačí donést potvrzení o převodu ? Variabilní symbol je to čtyřmístné č.na členském průkazu nahoře ? Omlouvám se za dotaz,ale budu rád za odpověď .Děkuji Pěkně V.

[1175] Jiří Hrazdil 15. července 2013 9:50

#1174 glgin: Svaz za přestup nenařizuje žádné poplatky. Přestup mezi MO v rámci MRS je bezplatný. Ale každá MO si samozřejmě může stanovit různé podmínky pro přijetí nového člena (myšleno i toho, který přechází z jiné MO). Je na členovi, aby zvážil, co tím přestupem získá nebo naopak ztratí

[1174] glgin 14. července 2013 8:30

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat zda se platí nějaké poplatky za přestup do nové organizace které jsou dány svazem nebo si může organizace sama diktovat podmínky přijetí?

[1173] Jiří Hrazdil 16. června 2013 12:10

#1172 Tomasý: Kurzy pro dospělé rybáře naše MO nepořádá, vycházíme z předpokladu, že dospělý člověk je schopný se naučit těch pár předpisů sám formou samostudia. Literatura je skromná, stačí vám zákon 99/2004Sb. a jeho prováděcí vyhláška 197/2004Sb. v platném znění, Stanovy MRS a Bližší podmínky výkonu rybářského práva na revírech MRS. Všechny tyto dokuenty jsou k dispozici v sekci Dokumenty na těchto stránkách. V sekci Užitečné rady a informace si zase můžete cvičně vyzkoušet, jak na tom se znalostmi jste na testu a poznávání ryb. Zkoušek se zúčastnit můžete, ale zkoušky proběhly včera a další budou zřejmě až po prázdninách. Termín zkoušek zveřejníme několik týdnů předem.

[1172] Tomasý 16. června 2013 8:07

Ahojte som mladý chalan žijúci už niekoľko rokov v Brne a už dlhšie ma láka že začnem s rybárčením.

Pretože som nenašiel žiadne informácie o hocijakom v súčasnosti prebiehajúcom rybárskom kurze, rád by som sa spýtal či mi viete poradiť nejakú literatúru ktorá by mi dala nejaké základy a zároveň by ma pripravila na skúšky.

Takisto by ma zaujímalo kedy by bolo možné zúčastniť sa u vás týchto skúšok.

Vopred ďakujem za hocijakú odpoveď.

[1171] Jiří Hrazdil 14. června 2013 9:14

#1169 Simon: Tak jsem se podíval, co že vlastně píšou o té MO KOnice. Došlo k nedorozumění. To MRS Brno je chybné označení MRS. MO Konice hospodařila samostatně a nyní se vrátila do Moravského rybářského svazu se sídlem v Brně, nikoliv že se začlenila do některé brněnské organizace.

[1170] Jiří Hrazdil 14. června 2013 7:40

#1169 Simon: Dobrý den, nic takového se zatím na svazovém výboru neprojednávalo a bez toho se něco takového mohlo jen ztěží realizovat. Navíc nevidím žádný důvod, proč by se měla místní organizace z takřka nejvzdálenějšího okraje teritoria, kam zasahuje MRS, měla spojit s některou z brněnských místních organizací. Za Brno 3 mohu prohlásit, že s námi určitě ne.

[1169] Simon 13. června 2013 16:56

Ahoj, chci se zeptat MRS MO Konice se stal soucasti MRS Brno. Ale ktereho???1?2?3?4­?5? Nevite nekdo? Dekuji.

[1168] mk 10. června 2013 15:55

tak je to jasný:(

[1167] solitaire 8. června 2013 18:22

tadeáš:Strana 14 bod 8 Smluvních přepravních podmínek IDS JMK:Vstup na přístavní můstek je povolen pouze za účelem dávání návěstí a k nastupování a vystupování.Na přístavní můstek včetně lávky je povoleno vstoupit až po přistání lodi a po vystoupení cestujících. Tohle je znění z roku 2012,ve starší verzi byl rybolov výslovně zakázán.MP na lov z mola reaguje spolehlivě.

[1166] krivanek 8. června 2013 16:22

ani v plavebnim radu jsem zadny zakaz nevidel.snad jen dodrzeni urcite vzdalenosti

[1165] tadeáš 8. června 2013 1:46

#1162 Hrazdil Jiří: v rybářském řádu o chytání z mola parníků nic není,proč se z něj tedy chytat nesmí? můžete to nějak blíže vysvětlit? díky.

[1164] Hrazdil Jiří 3. června 2013 7:56

#1163 Robert: Pokud to „nerybařil“ znamená, že jste neuhradil ani členskou známku, pak vám skončilo 1.3. 2012 členství, pokud chcete lovit ryby v tomto roce, pohlíží se na vás jako na nového člena, uhradíte, zápisné 1000 Kč, člesnkou známku 2013 za 400 Kč a povolenku MP za 500 Kč, za loňský rok neplatíte nic.

[1163] Robert 1. června 2013 18:46

Dobry den mam dotaz minuli rok jsem nerybaril budu muset platit i za tan rok

[1162] Hrazdil Jiří 30. května 2013 18:54

#1161 krivanek: podle informací, které se mi podařilo zjistit, se z přístavního mola parníků na brněnské přehradě lovit ryby nesmí. Ani přívlačí.

[1161] krivanek 30. května 2013 17:15

zdravím.je možno na brněnské přehradě lovit z mola pro parníky?myslím jen vláčet.děkuji

[1160] Hrazdil Jiří 30. května 2013 13:40

#1159 věra: Ano, je to možné, váš syn se samozřejmě může zúčastnit zkoušek dne 15. června. Podklady najdete na této internetové stránce, konkrétně v sekci dokumenty. Zajímají vás Stanovy MRS, zákon 99/2004Sb., vyhláška 197/2004Sb. a Bližší podmínky výkonu rybářského práva pro vody mimopstruhové a pstruhové. Na stránce si může váš syn vyzkoušet i zkušební test a poznávání ryb -viz sekce Užitečné rady a informace

[1159] věra 30. května 2013 13:30

Dobrý den, syn 12let by chtěl letos v létě rybařit. Do žádného rybářského kroužku zatím nechodil. Je možné, aby 15.6. dělal u vás rybářské zkoušky? Můžete mi poslat podklady, otázky, které by mě zvládnout ke zkoušce? předem velmi děkujeme za informace Věra Vavrincová

[1158] HRazdil Jiří 24. května 2013 7:26

#1157 INO: Zkoušky pro získání prvního rybářského lístku nestojí nic. Organizace je dělá pro zájemce zdarma. Peníze budete potřebovat až si budete vyřizovat členství a povolenku, to vás vyjde na odhadem 2225 korun. Zkouška probíhá ve dvou částech. V první se píše test asi 50 otázek, v druhé se poznávají ryby (20 ryb). Potom je vyhodnocení.

[1157] INO 23. května 2013 15:06

Dobry den ,chtel jsem se zeptat kolik stoji ty zkousky a kolik budu pro tento ucel potrebovat penez a jak zkouska probiha dekuji ivo

[1156] Hrazdil Jiří 21. května 2013 7:41

#1155 honza: Pokud budete platit zápisné ve výši 1000 korun, nemusíte (dle současného výkladu pravidel) hradit brigádu.

[1155] honza 20. května 2013 22:39

#1148 Hrazdil Jiří: Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli tohle platí i v následujícím případě – povolenku jsem měl naposledy v roce 2011. V roce 2012 a 2013 jsem neplatil členské příspěvky, takže letos budu platit zápisné v plné výši. Mám taktéž platit brigády, když jsem vlastně nebyl členem? Děkuji za odpověď. HO

[1154] Hrazdil Jiří 14. května 2013 15:51

#1153 RRR: on je to test inteligence, zkuste si tu tabulku, která se vám zobrazí, přečíst pozorně. Možná zjistíte, že první sloupce se týkají vysazených ryb a druhé sloupce ryb ulovených a ponechaných. Logicky tedy odkazy musí vést na stejnou tabulku

[1153] RRR 14. května 2013 10:59

Odkazy směřované v novinkách na „přehled ryb vysazených v roce 2012“ a „sumarizace revíru Svitava 1“ jsou totožné. Je možné se někde dočíst, kolik a kam se toho vysadilo? díky

[1152] Hrazdil Jiří 12. května 2013 21:10

#1151 beny: ne, vy jako návštěvník nemůžete vkládat fotografie. K tomu není stránka MO primárně určena a tím pádem ani uzpůsobena. Pokud se chcete pochlubit svými úlovky a jejich fotografiemi, použijte k tomu rybářské specializované weby www.mrk.cz nebo www.chytej.cz, kde vaše fotografie očekávají a podívá se na ně mnohem větší množství rybářů.

[1151] beny 12. května 2013 12:05

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli se dá nějakým způsobem vkládat foto na webové stránky MO. Jsem členem MO 3 a rád bych se podělil o své úlovky a zážitky tohoto krásného revíru na našich stránkách. Děkuji a jsem s pozdravem.

[1150] Hrazdil Jiří 11. května 2013 16:11

#1149 miduf: Na váš dotaz by deset lidí odpovědělo deseti různými způsoby, deset právníků by na to mělo nejméně 15 různých právních názorů. Zákon 99/2004Sb. povoluje osobám oprávněným k výkonu rybářského práva vstup na pobřežní pozemky. Ukládá jim však současně povinnost uhradit škodu, kterou majiteli tímto vstupem způsobí. Můj názor je, že majitel pozemku vás z něj může vykázat, respektive, může vám přikázat, abyste pozemek opustil. Zkuste si představit tuto situaci. Máte pozemek u rodinného domu, který končí na břehu řeky. Na odpoledne máte naplánovanou rodinnou oslavu spojenou s grilováním, která se logicky bude odehrávat na vaší zahradě. Půl hodiny před oslavou na váš pozemek přes plot vleze skupina pěti rybářů, že tam budou chytat ryby, protože vy máte břeh pěkně rovný a s trávníkem, zatímco za vaším plotem jsou kopřivy. Máte právo je vykázat nebo budete s rodinou slavit ve společnosti pěti cizích rybářů? Pokud budeme vycházet z toho, že právo vlastnické je jedno ze základních práv, pak podle mého názoru má převahu nad právem výkonu rybářského práva. Obdobná situace je i u pozemků, které nejsou oplocené, ale jsou řádně na hranici pozemku označené jako soukromé vlastnictví. I z takového pozemku podle mého názoru může majitel rybáře vykázat.

[1149] miduf 11. května 2013 9:56

Dobrý den, mám dotaz ohledně provádění výkonu ryb.práva, kde chytám z pozemku, který je v soukr.vlast. fyzické osoby. Např. pozemek s chatou který sahá až k vodě. Může mne majitel vykázat z daného místa ?? Děkuji MD.

[1148] Hrazdil Jiří 7. května 2013 20:43

#1146 fantom: Pro získání povolenky v roce 2012 bylo třeba splnit pracovní povinnost v roce 2011 a nebo uhradit 300,–Kč, pro získání povolenky v roce 2013 bylo třeba splnit pracovní povinnost v roce 2012 a nebo uhradit částku 500,– Kč. Takže to máte za 500,–Kč.

[1147] Hrazdil Jiří 7. května 2013 20:41

#1145 Katka: Rybářský kroužek je samozřejmě pro děti, ale i tak je možné se zúčastnit lovu na revíru v obhospodařování svazu pouze s platnou povolenkou k lovu. Navíc závody v sobotu 11. května nejsou závody rybářského kroužku, nebo mě o tom aspoň vedoucí kroužku neinformoval, i když jsem se jej na to o víkendu ptal. Zákon v této věci hovoří celkem jasně a nedává nám žádné právo jej obejít nebo nedodržet. Dítě může být členem svazu od věku 8 let a to určují zase Stanovy svazu. Taky nemáme právo je obejít nebo nedodržet. Prostě a jednoduše, na závodech, které jsou pořádány na revíru se bez povolenky lovit nesmí.