Pokec

Přidat příspěvek
[1347] vykutalek 3. ledna 2015 16:15

To můžu,ale povolenka je pak hodně drahá;-)ale nechtěl jsem se hádat ,jen mě to nedalo to nepsat;-)…dívám se na to jen s praxe řadového člena a co slyším v okolí a prosím kdyby jste měl nějaký kontakt nějakého rybářského kroužku, který by měl o ty starší věci zájem napište rád dovezu,přece máte větší kontakty předem děkuji…

[1346] Hrazdil Jiří 3. ledna 2015 15:52

#1344 vykutalek: I v tomto nemáte pane kolego pravdu:„bohužel bez členství se u nás chytat nedá..“ Není to pravda, na to, abyste si zakoupil povolenku k rybolovu na revíry MRS i ČRS nemusíte být členem ani jednoho z uvedených svazů. Prostě si koupíte povolenku pro nečlena svazu a máte po starostech.

[1345] Hrazdil Jiří 3. ledna 2015 15:50

#1343 Michal: Nevím, zda mají na MRS (myslím sekretariát na Soběšické 83) k dispozici MP povolenky pro územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Ale obávám se že ne. Máte možnost si tuto povolenku zakoupit u kterékoliv MO v ÚSSMS. Vámi zmíněná varianta s povolenkou celorepublikovou zahrnuje MP povolenky všech územních svazů ČRS a MRS, dále existuje i povolenka celosvazová ČRS, která zahrnuje všechny územní svazy ČRS. Ale jejich cena je samozřejmě mnohem vyšší. Informace o cenách povolenek jednotlivých územních svazů naleznete zde: http://www.rybsvaz.cz/?…

[1344] vykutalek 3. ledna 2015 13:24

Přijde mi naprosto normalní se zeptat a řict názor na nějakou věc která je nesmyslná a není jich málo a nebýt součastí stáda,kteří jen kývou hlavama a nadávaji po hospodách…a zákony a předpisy měnit v této organizaci nejde to je ztráta času tím myslim mrs,bohužel bez členství se u nás chytat nedá..

[1343] Michal 3. ledna 2015 13:10

Dobrý den chci se zeptat, jestli je možné při koupi jihomoravské povolenky zakoupit na místě i povolenku pro moravskoslezský kraj? Nebo musím zakoupit skrze moravskoslezský kraj povolenku celorepublikovou? Děkuji za odpověď.

[1342] Kraken 3. ledna 2015 12:44

Dobrý den přeji Všem a zároveň přeji příjemný další rok. Lidi přemýšlejte a zjistěte si nejdřív veškeré informace,než položíte nějaký „hloupý“ dotaz. Máte-li potřebu se hádat, najděte si doktora. Máte-li potřebu měnit zákony, Stanovy a podobně přihlaste se do předsednictva. 🙂

[1341] vykutalek 3. ledna 2015 11:49

Ale i tak vám děkuji za informace a názory…ale mám jednu prosbu mám větší počet starších rybářských prutu a navijaků a moc rád bych je věnovál do nějakého děckého kroužku … jestli někdo má nějaký kontakt budu moc rád,třeba ještě někomu kdo je na to finančně špatně udělají radost a chvili poslouží…budu moc rád;-)

[1340] vykutalek 1. ledna 2015 14:29

Tím jste mě jenom dokázal,že psaní váhy ryb je jen blud a nastoj na buzeraci stejně tam lidé píší jen nesmysly a neni to 30 procent, píšete hlouposti musite se divat na ryby ponechané rybaři a ne druhy ryb,které si mužou ponechat,nemys­líte,výraz plevelná ryba,jsem nevyayslel já,ale pravě ti co vymysleli někdy i nesmyslné pravidla,kterými se řídíme 40 let ,ke všem rybám se chovám šetrně a ponechám si dvě za rok uklizím kolem vody i toco jsem si nepřinesl a to ne jen pro to,že je to v řádu,ale hlavně proto mám rád přirodu včetně ryb a přijde mě to normalní a přirozené,a nerozumím tomu proč lidém jako jste vy vadí výraz plevelná ryba,ale už vám viditelně nevadí vybíjení nasaďaků najezdníky v duchodovém věku,myslím že normalně smýšlejících rybářů je dost,dokud bude na svazu garnitůra lidí,kteří si myslí,že jsou nejchytřejší a sází hlavně na represi tak s nikdy nic nezmění.. tím nemyslím konkretnĕ neznám vás osobně,ale nemyslím si,že členská základna jsou "děti"který se musí výchováva t a peskocat;-)

[1339] Hrazdil Jiří 1. ledna 2015 11:14

#1338 vykutalek: Nedotknul jste se mě, z toho nemusíte mít obavu. A k těm hmotnostem, které rybáři zapisují do přehledu úlovků. Divil byste se, kdyby vám sem hospodář napsal, jaké hrozné nesmysly jsou schopni rybáři zapsat. Kdyby všichni používali tabulky, byla by to paráda. Ale ono to tak zdaleka není. Dokonce si troufnu tvrdit, že řada rybářů o těch tabulkách ani neví, protože Bližší podmínky nikdy tak daleko nedočetla. Jako kapr 45 cm a 6 kilo je ten lepší případ. Kiloví úhoři dlouzí 60 cm už jsou horší. A k těm procentům, co uvádíte jenom tolik, že tabulky jsou zpracovány pro 9 druhů ryb, jenom míru má stanoveno 21 druhů ryb a existuje mnoho dalších druhů ryb, které míru stanovenou nemají a rybáři si je přesto mohou ponechat. Takže nikoliv 90 %, ale s bídou 30 % ryb má zpracovánu tabulku. Mimochodem, v sumáři úlovků je těch rybích druhů 23. Co se týče doby lovu, buďme rádi, že máme tak příznivé a příjemné doby lovu. Ve světě je to na mnohých vodách, často i v soukromém držení mnohem horší. A k těm, jak píšete, plevelným rybám. Žádná ryby není plevelná. Každá ryba, byť sebemenší, má v přírodě své místo. Přiznám se, že když rybář používá pojem „plevelná ryba“ zvedá se mi tlak. Chcete být na jednu stranu „moderní“, měnit zákony, ale na druhou stranu se držíte dávno překonaných modelů, které ve svém důsledku poškozují diverzitu našich vod. Až rybáři přestanou uvažovat o rybách jako o „plevelu“, až se k ním přestanou chovat jako k „plevelu“, pak bude možná vhodná doba na změnu zákonů. Zatím si ale stávající členská základna větší volnost nezaslouží.

[1338] vykutalek 1. ledna 2015 10:58

Pěkný nový rok pane předsedo,za prvé to lezení po stromech bylo psáno obrazně a s nadsázkou tudíž doufám,že jsem se vás nedokl,protože lidí jako jste vy si važím protože bez vás by místní organizace nefungovali tak jak fungují a čas který tomu věnujete je jistě nemalý,ale přes to s vámi úplně nesouhlasím …neznám zákony moje chyba,ale dívám se na to z praxe,zapisování váhy ryb je v pořádku,ale proč to nenechat na rybáři kdy to udělá na 90 procent ponechaných ryb tabulky jsou a neznám rybáře,který tam nepíše smyšlené váhy,takže podle mě není rozdílu to psát hned,nebo na konci sezony,vysvětlete mi rozdíl??Co se tyče změny zákona,aby byl funkční musí být doplňován a měněn jinak i za deset let může být zkostnatělý zvlášť když tam byla většina věc jen přenesena ze zákonů minulých viz doba lovu…atd atd atd jinak nikoho nechci omezovat místní ochrana určitých druhů ryb je naprosto v pohodě a správná ,ale nevím proč neomezit množství ryb za rok(teď myslím kaprů)nikoho bych tím neomezoval, jen aspoň trošku zamezil tomu,aby se ryby prodávaly po hospodách za pár piv…myslím že příkladně 30 násaďáků za rok stačí na spotřebu i důchodcům…nic proti všem jen těm nenažraným;-)to jen v nadsázce…za­pisování nastražných plevelných ryb mi přijde jako nesmysl zapisu si 10 rybek pěti druhu a za deset docházel popíšu stránku ulovkové listiny navíc jich zas 8 pustim, tudíž lžu do úřední listiny je to v pořádku…jinak přeju do novéhoroku hodně zdraví a hodně ryb na prutu;-)