lisak z brna – zkus vodu milý Lojzo, vodu zkus.
Najdete nás také na Facebooku.
lisak z brna – zkus vodu milý Lojzo, vodu zkus.
Dobrý den, a mohl by jste mi prosím dát radu kde lína hledat ?
#1986 lisak z brna: Dobrý den, víte kolego, líni jsou skoro ve všech vodách, jsou i v našem revíru, jen jaksi nelze říct, že jsou určitě na nějakém místě. Je třeba jít k vodě, zkusit lína najít a ulovit. Ale v současné době, kdy je hodně vody a hodně kalné, to není úplně schůdná cesta.
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo místo na líny ?
#1984 lisak z brna: Dobrý den, ano, i v našem pobočném spolku máme kroužek mládeže pro pokročilé, tedy pro ty, co již absolvovali první ročník a mají rybářský lístek a povolenku.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda při momrs3(případně jinde v Brně) funguje rybářský kroužek pro děti, které už rybářský lístek mají ? Ďekuji.
Aha! Teď už to chápu.
#1980 lisak z brna: tak to zkusím ještě jednou. Máme tu dva na sobě nezávislé předpisy. Jeden je zákon o rybářství 99/2004Sb. a druhý je vyhláška 395/1992Sb. o ochraně přírody. Zákon o rybářství určuje pravidla týkající se lovu ryb, jejich míry, doby hájení, zakázané způsoby lovu. Tento zákon neřeší ochranu přírody. Logicky tedy obsahuje všechny ryby, které mají stanovenu dobu hájení a vyskytují se v českých vodách. Druhý předpis je vyhláška 395/1992Sb., která obsahuje přílohy, ve kterých jsou chránění živočichové. Brouci, savci, ryby, obojživelníci a další. Ta určuje, že některé ryby jsou chráněny celoročně. A neřeší, zda mají míru a dobu hájení v zákoně o rybářství. Tato vyhláška řeší prostý fakt, že tyto ryby jsou považovány za ohrožené druhy a proto zakazuje celoročně jejich lov. Kdyby se v průběhu let příštích stalo to, o co usilujeme již řadu let, tedy aby Ministerstvo životního prostředí novelizovalo tuto vyhlášku a z její přílohy vypustilo ryby, které v současnosti nejsou ohrožené, protože se v našich tocích a nádržích přirozeně rozmnožují v takové míře, že jim nehrozí nebezpečí vyhynutí, tedy jelce jesena, mníka jednovousého a třeba taky ouklejku pruhovanou, mohly by se najednou tyto ryby lovit a začala by se uplatňovat doba hájení a míra uvedená v zákoně o rybářství.
a míru
Aha, jenom pak nechápu proč mají napsanou i dobu hájení.
#1977 lisak z brna: Dobrý den, pane kolego, vy jste neuvěřitelně aktivní a současně nepozorný. Kdybyste si přečetl seznam hájených ryb v BPVRP pečlivě, zjistil byste totiž, že samozřejmě i jelec jesen je hájený, a to od 16. března do 15. června, stejně jako řada dalších ryb. To, že nějaká ryba má v zákoně 99/2004Sb. stanovenu dobu hájení a dokonce i míru, neznamená, že celoročně chráněné ryby podle přílohy vyhlášky 395/1992Sb. k zákonu o ochraně přírody si mimo dobu hájení můžeme přivlastnit. Celoročně chráněné ryby, uvedené na stránce 18 BPVRP, jsou chráněné celoročně, neuplatní se u nich tedy žádná doba hájení.
Mám otázku. V bližších podmínkách k výkonu rybářského práva na straně 18 jsou napsány druhy ohrožených ryb jako jelec jesen nebo kapr obecný sazan ovšem je tam i mník jednovousý který má dobu hájení od 1. ledna do 15.března prot vyvstává otázka, jelce jesena si nemohu přivlastnit protože je na seznamu ovšem je tam i mník který má dobu hájení. Mohu si tedy mníka přivlastnit ?
Děkuji za informaci.
#1972 Hrazdil Jiří: Děkuji za informaci. Průtok přes hráz je letos určitě nejhorší za poslední roky.
#1973 lisak z brna: Ano, dosadí se, jakmile se podaří zajistit odpovídající násadové ryby.
#1970 nightfish: nightfish ve správě hospodáře jsem našel že minulý rok nebyli dosazeni líni a mníci a předpokládá se že se dosadí tenhle rok. kdyby někdo věděl dosadí se ?
#1971 Kodis: Dobrý den, to bychom také rádi věděli, ale není to snadné, protože nemáme k dispozici manipulační řád jezu. I my vnímáme, že to je špatně, a pravidelně jez monitorujeme, pořizujeme fotodokumentaci s pomocí rybářské stráže a připravujeme stížnost na vodoprávní orgán a ČIŽP.
Dobrý den, můžu se zeptat jaký by měl být (alespoň vizuálně) normální průtok na Obřanském splavu ? Už tam několik týdnů teče voda jen na malém kousku u pravé strany a to ještě ne pořád. Ani po deštích v minulém týdnu se stav nezměnil.
Děkuji za odpověď.
Zprávy z VČS naleznete v sekci Dokumenty – https://brno3.momrs.cz/dokumenty
Zarybňovací plán na webu není, ale jsou tu přehledy vysazených ryb – https://brno3.momrs.cz/prehledy-ulovku
Promiňte, vidím, že je již zodpovězena.
Dobrý den,
Jaké jsou dobré pstruhové rybářské revíry , mimo Líšeňská říčka 2.
Děkuju.
nebo zarybńovací plán ?
kde bych mohl ajít tu zprávu ?
ok,děkuji za odpověď
#1963 lisak z brna: Dle zprávy hospodáře z členské schůze by se líni letos měli nasadit. Naopak úhoři téměř s jistotou nejsou v zarybňovacím plánu, takže se vysadit nesmí.
a smím se zeptat, zda se budou vysazovat líni a úhoři ?
#1959 lisak z brna: Co se týče přihlášky na závod Lov kapra o ceny, s tím vyčkejte, až zde zveřejníme termín konání. Přihlašuje se až na místě.
děkuji za odpověd
#1958 lisak z brna: Dobrý den, lov muškařením se dá poměrně úspěšně provozovat po celé délce revíru, vybírat jednotlivá místa asi nemá moc smysl, protože nevím, zda raději lovíte v proudu nebo klidnější vodě. Procházka kolem revíru bude asi nezbytná. Co se týče vysazování, nějaké ryby se již vysazovaly, nějaké se budou vysazovat. Určitě kapr, pstruh duhový, z těch nejžádanějších, jinak samozřejmě reofilní ryby především menších velikostí (roček, dvouroček).
a smím se jěště zeptat kde se mám přihlásit do lovu kapra o ceny ?