MRS z.s. PS Brno 3

Pokec

Přidat příspěvek
[1336] vykutalek 26. prosince 2014 10:36

Z různých úhlu pohledu se na to dívat dá,ale kdyby bylo po vašemtak skáčeme po stromech, pokud je zákon starý a skostnatělý musí se měnit což se spíš děje k horšímu…dřív si všichni ponechávali většinu ryb což se už neděje,takže o rybách to není,je to spíš o otravovaní rybářů,nechápu proč zákon víc nechrání ryby třeba omezením množství ponechaných ryb na rok,kdo se odchytá ať i koupí novou povolenou je to naprosto jednoduché…místo zapisování váhy ulovené ryby,kterou stejně každý opíše z tabulek,takže nechápu proč musím u pěti ryb,které si ponechán za rok tyto váhy zapisovat hned a ne az na konci roku…pak vás buzeruje porybný a hrozí odebráním povolenky;-)a takových ne smyslu tam je spousty třeba zapisování si nastražných rybek.....

[1335] Jiří Hrazdil 7. prosince 2014 18:16

#1334 Jirka: dlouhé desítky let lovili rybáři sumce, úhoře a jiné noční ryby jen v rámci povolené denní doby lovu. A šlo to. Moderní trendy nemohou být důvodem pro změnu zákona, protože za pár let bude moderní něco jiného a pak budeme zase měnit zákon? Pokud vás znepokojuje fakt, že používáním trhaček znečišťujete vodu v revírech a životní prostředí vůbec, měl byste uvažovat o tom, jak tomu zabránit. Je logické, že zavedení lovu nonstop tomu nezabrání, protože i tak budou zátěže ve vodě zůstávat, například když budete chtít zkontrolovat, zda ta nastražená ryba už konečně byla utrápena k smrti a je potřeba ji vyměnit za jinou. Jak vidíte, lze se na jednu a tutéž problematiku dívat z různých úhlů pohledu.

[1334] Jirka 7. prosince 2014 17:44

Lov nonstop má smysl hlavně pro lov v noci aktivních ryb, dravců jako candát a sumec. Hlavně sumcaři vědí proč chtějí povolit lov nonstop. Je nepochopitelné z jakého důvodu musí rybář na 4 hodiny mnohdy z 200 metrové dálky smotávat nástrahu která mnohdy nejde další den použít jelikož je už jednou propíchnutá a háčky v ní nedrží. nemluvím o tom když se používají trhačky a závaží které zůstává s každým smotáváním ve vodě. Za 3 týdny dovolené tedy zůstane ve vodě 42 závaží z každodenního balení a to pouze za 1 rybáře. Někteří dříve narození členové které technikám lovu sumců příliš nepropadli vysvětlují 4 hodinovou pomlku jako období klidu pro ryby. je otázkou zda dávat klid rybě v době když je v největší aktivitě…

[1333] záhada 5. prosince 2014 8:24

To mi uniklo, tak díky moc za informace.

Záhada

[1332] Hrazdil Jiří 4. prosince 2014 13:59

#1331 záhada: Pokud splníte všechny požadavky potřebné pro vydání povolenky, pak určitě. Ale vidím zde malý zádrhel v tom, že naše MO nevydává povolenky před vánoci. První výdej bude až 30. prosince 2014.

[1331] záhada 4. prosince 2014 13:03

Hoy, chtěla bych jednomu rybáři (říkejme mu X) darovat rybářsou povolenku k Vánocům, netušíte, jestli o ni může zažádat druhá osoba, pokud budu disponovat jeho starým rybářským lístkem a doklady bez souhlasu pana X ? Má to být překvápko – rozumíme.

Tak děkuji předem za odpověď

Záhada

[1330] bagr 5. listopadu 2014 13:23

Zdravím pardálové.

Chtěl bych jít o víkendu na dravce pod přehradu. je tam jeden jez. budu chytat na menší mrtvé rybky na těžko. nemáte někdo pár rad, jakékoli…ať už chytat nad jezem a nebo pod jezem, nebo změna nástrahy, nebo způsobu lovu.....cokoli bude přínos do života rybáře 🙂 Předem díky

[1329] Jiří Hrazdil 22. září 2014 20:12

#1327 Vojta: Co je to bivakování? Původně se takto označovalo přespávání horolezců při výstupu a sestupu ve stěně hory. Horolezci používali bivak, nouzový přístřešek. Dnes se pojmem bivakování označuje všechno. Ale ono žádné bivakování neexistuje. Nezná jej zákon. Pokud se budeme bavit o pobytu v přírodě a potřebě tam přespat, je určitě veliký rozdíl, zda si jako nouzový přístřešek na jednu noc roztáhnu mezi stromy plachtu, vyspím se pod ní, ráno ji sbalím a místo opustím aniž bych zanechal škody na přírodě a několikadenním pobytem na jednom místě s trvale postaveným stanem (nebo bivakem, chcete-li). Protože tady se jaksi ztrácí ta nouzovost na jednu noc. A přesně to řeší ta vyhláška, aby se kolem přehrady nevytvářely stanová městečka rybářů, kteří budou obsazovat břehy a bránit rekreantům, protože ty obce mají prospěch z turistického ruchu, nikoliv z rybářů. A k tomu zaplať pánbůh u nepovolení lovu nonstop. Chytám ryby hodně, mám za rok přes 100 docházek k vodě. A věřte nebo ne, nepotřebuji lovit nonstop. Nemyslím si, že by tento způsob výkonu rybářského práva byl přínosem pro rybáře či ryby. Ale je to jen můj názor.

[1328] hospodař 22. září 2014 8:29

Vojta- co má stanování či bivakování( což je totéž) společného s výkonem rybářského práva??

[1327] Vojta 21. září 2014 22:12

A když teda pominu to, že se jedná o Křetínskou přehradu kde je nová vyhláška atd.

Bivakování je podle Vás zakázáno? A nesmí se stejně jako stanování? Pokud to není samozřejmě na něčí soukromém pozemku atd..