MRS PS Brno 3, o.s.

Pokec

[2095] Jiří Hrazdil 18. května 2021 4:30

#2094 David: Dobrý den, napište e-mail na brno3@momrs.cz a dostanete všechny potřebné informace, jak postupovat.

[2094] David 18. května 2021 4:22

Dobrý den prosím vás rád bych si udělal rybářský lístek v mládí jsem ho měl . Ale pak přišla rodina a nebylo toho času takže jsem rybaření pověsil na hřebík a teď by se k němu vrátil ale při stěhování sem někde poratil papíry dají se udělat nové jako novi člen . Předem děkuji za radu nebo kontakt na někoho.Předem děkuji David

[2093] širo 13. května 2021 16:15

děkuji za odpověd,přesně takovou sem aji očekával a nepřekvapuje mě,nenapadlo mě to převádět na peníze,to vás asi musí hodně trápit ti rybaři co mají za rok 50 i více kapru ,20 i více pstruhu + dravce,tak nevím co bude u mých ulovku pro rybáře,tak zajimavé.Po takové odpovědi již věřím,že rybáři maji pravdu co se říká o tomto spolku.

[2092] hospodar 13. května 2021 10:33

širo – k vašim přisvojeným rybám pár čísel budou zajímavá pro hodně rybářů. Píšete, že si ročně přisvojíte 15ks ryb, převedeme je na kapra. 15ks x 2,5kg/ks = 37.5 kg x 65kč/kg = 2437kč. Nepočítám dravce, tam je cena za kg násobně vyšší. Za povolenku včetně členského příspěvku zaplatíte 2 200kč ročně. MRS tedy ročně „zúročí "váš vklad cca 10%, což vám dnes nedá žádná banka ani náhodou. Tedy nový reklamní slogan – "spořte s MRS, to se vyplatí“. Budete mít Havaj po celý rok:-.)) K termínům vysazování, fakt se domníváte, že spolky. které mají právní subjektivitu jsou povinné se na termínu násad domlouvat, navíc když má každý spolek jiného dodavatele ryb??

[2091] širo 13. května 2021 9:30

Kolego,že vysazujete i jiné druhy ryb,tak to Vás jen chválí,i když Svitavu navštěvuji nepravidelně,tak tam nechodím drancovat,ale pobavit se,nepatřím mezi masaře,který při každý docházce musí rybu brát domu,každá ryba potěší bez ohledu o jaký druh se jedná,kdyby každý během roku brál tolik ryb jako já,–jen když mám chut-bez ohledu na kterým sem reviru,tak by to byla havaj po celej rok,když už ste narazil na toho kapra a duháče,tak sem nikdá nepřekročil v součtu 15 ks/rok + dravec,když se zadaří,nemám nutnost si plnit mražák nebo stím kšeftovat,to jen tak na vysvětlenou,pocho­pil sem kam miřite.Co se tyká terminu vysazování kapra,tak je to záležitostí spolku,to chápu,proč by to ale nemohlo být v termínech,kdy vysazují i jiné organizace,rybáři by se rozjeli po okolí a né nárazově na jedno místo,již je skoro měsíc po násadách a teprve se bude v nejistém termínu vysazovat kapr na Svitavě,duben to nebyl,tak snad květen,zbytečný jednorázový nával.Děkuji za pozvání na schuzku Vášeho spolku + voleb,to koho si zvolí necham na Vaších členech spolku,nepatřím tam.

[2090] hospodar 13. května 2021 7:15

širo – pane kolego nechápu o jakých problémech s násadou píšete. Násada je podle vás zřejmě kapr, možná duhák o žádných jiných druzích se nezmiňujete. Násady a vykázané úlovky dle sumarizace najdete na – https://brno3.momrs.cz/prehledy-ulovku – doporučuji přečíst. Pro vaší informaci letos jsme vysadili jesena, ostroretku,bílou rybu (plotice) a podoustev, příští týden vysadíme mníka. Pro vás asi ryby nezajímavé, neb se nedají sežrat, pro revír důležité druhy reofilní, které vytváří třecí hejna a na revíru se vytírají. Každoročně dáváme z prostředků spolku 250 až 300 000kč nad limit který máme přidělen. K „přemisťování“ rybářů a „jednotné násadě“ jen tolik, jak a kdy si každý spolek ryby vysazuje je jen na něm, doby centrálního plánování už máme doufám za sebou. Navíc ryba není houska, kdy večer zadělám v noci upeču a ráno prodám. Letos máte jedinečnou příležitost, která se opakuje každé čtyři roky, volby do výboru spolku, mohl by jste zkusit výbor omladit.

[2089] širo 12. května 2021 19:39

děkuji za vysvětlení,kde je na řece Svitava problém již několik roku s násadou a kdo za tím vězí,neškodilo by pár mist ve spolku u vás již omladit.CHapu,že se rybáři přemistují po ruzných revírech,ale při jednotné násadě,by se zabránilo většímu počtu rybářu v jednom dni,více by se to rozjelo po okolí, Petruv zdar

[2088] Jiří Hrazdil 12. května 2021 16:07

#2087 Leopold Pelíšek: Dobrý den. Revír máme ve správě od ledna tohoto roku, sumarizaci za rok 2020 dělal pobočný spolek Znojmo, zarybnění zatím neproběhlo, jsou objednány u dodavatelů ryby, ale musíme počkat, až vyrostou a dodají nám je. Jakmile budeme mít vlastní údaje ze sumarizace tohoto revíru a data o zarybnění, určitě je zveřejníme.

[2087] Leopold Pelíšek 12. května 2021 9:47

Dobrý den, ve správě máte revír Dyje 10, ale tady jsem se o něm nic nedočetl. Můžete napsat informace o úlovcích, zarybnění atd? Děkuji.

[2086] Jiří Hrazdil 11. května 2021 18:40

#2085 širo: Dobrý den, vedli jsme o tom ve výboru debatu, ale rozhodující slovo pro vysazení ryb a zarybnění revíru má hospodář. Takže až hospodář rozhodne a objedná rybu, budeme vysazovat. Otázka nájezdů je okrajová, tak, jak jezdí rybáři z Brna na revíry spolků v okolí, když vysadí, stejně tak jezdí rybáři z okolí na revíry brněnských spolků, když ty vysadí. Z dlouhodobých statistik je zřejmé, že tak nějak setrvale polovina docházek na revíru je od rybářů z jiných spolků a cca polovina ponechaných ryb je na konto rybářů z jiných spolků. Nelze si dělat iluze o tom, že členové našeho spolku nechodí na jiné revíry. Už jsem držel v ruce záznam o docházce našeho člena, který měl 150 docházek na revír Svratka 5 a odnesl odtamtud 120 kilo kaprů.