Dekuji kompetentnim osobam za bleskove vyrizeni povolenky, konecne mohu jit smocit pruty :)
Najdete nás také na Facebooku.
Dekuji kompetentnim osobam za bleskove vyrizeni povolenky, konecne mohu jit smocit pruty :)
revir terlicka prehrada
zajed si na severni moravu z duvodu premnozeni sumce lov povolen non stop nemas zac
odpověď pro Tomáše Švarce: píšete o práci, což je v souvislosti s tím, že rybaření je koníček, dost neobvyklé. Dokážete si představit, že by horolezci trvali na tom, aby se na Mont Everest postavila do výšky řekněme 6 kilometrů lanovka, protože jim dá několik dnů těžké práce, než se vyškrábou do základního tábora? Pokud vám instalace bojky připadá jako těžká práce, nechytejte na bojku, pokud vás váš koníček unavuje, věnujte se něčemu jinému.
odpověď pro Romana: když budeme důsledně ctít literu zákona, tak nesmíte nechat lovit ryby žádnou osobu nevlastnící rybářský lístek a povolenku k lovu, tedy ani manželku, ani milenku a ani děti vlastní či nevlastní. V tom je řeč paragrafů jasná a srozumitelná. Skutečnost, že na soukromé vodě majitel ignoruje platnou právní úpravu, na tom nic nemění. Pokud chcete, aby vaši příbuzní lovili ryby na revírech svazu, musí mít rybářský lístek a povolenku. Myslím, že návštěva soukromé vody je vynikající alternativa pro případ, že chtějí lovit bez patřičných dokladů.
Smysl byl v tom, že bych nemusel kvůli čtyřem hodinám smotávat bojku a rano ji opět ukotvovat (v souhrnu se jedná asi o hodinu práce v případě 2 prutů). Šlo by o zjednodušení práce, jen bych přijel, připnul obě bojky a je to (otázka max. 10 minut). Ale když to nejde, tak se nedá nic dělat. Nebudeme porušovat bližší podmínky výkonu rybářského práva a budeme doufat, že se v nejbližších letech dočkáme nočního lovu v měsíci červenci a srpnu za podmínek osvětleného rybářského stanoviště jako je tomu už i na Slovensku.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat chodíme často na ryby s rodinou zda je možné jeden z prutů přenechat někomu z rodiny např. manželce nebo dceři (6let) kterou rybařina velmi baví když jsem s nimi u toho, bavil jsem se o tom nezávisle se dvěma členy rybářské stráže a každý z nich měl na věc opačný názor, ted když si chceme všichni zachytat tak jezdíme na soukromé revíry na jednu povolenku kde tohle vůbec neřeší. Díky za odpověd
uznavam ze ponechana bojka muze byt brana jako oznacovani lovneho mista, to me nenapadlo.
odpověď pro pana Kučeru: jak jsem pochopil z vašeho popisu situace, byl jste ještě v loňském roce členem naší MO. Respektive byl jste jím až do 28. února 2010. V tom případě jste obdržel na konci roku 2009 dopis s podrobnými pokyny jak postupovat. Stejný dopis je zveřejněn i na těchto stránkách v Užitečných radách a informacích. Zkuste si tedy přečíst co máte dělat a zařídit se podle toho.
odpověď Tomáši Švarcovi: Stanovy neřeší nic o lovu ryb udicí. Tedy je potřeba vycházet z platné legislativy, tedy zákona, jeho prováděcí vyhlášky a Bližších podmínek výkonu rybářského práva. Všechny tyto tři vyjmenované dokumenty byste měl znát. Co se týče vašeho dotazu. Nechápu, jaký je rozdíl mezi zavezením bojky s nástražní rybkou a nebo tím druhým případem. Vždy musíte odveslovat, nebo motorem odjet naprosto stejnou vzdálenost. Označování lovných míst jakýmkoliv způsobem je zakázáno, tedy vaše označení polystyrenem místa ukotvení bojky je porušením BP. Tedy shrnuto, vámi popsaný způsob je v rozporu s Bližšími podmínkami výkonu rybářského práva.