odpoveď pro křivánek: známých koho? Z mých známých a kamarádů neví o vysazování ryb předem nikdo. Pokud tedy není zrovna tím vysazujícím nosičem vaniček.
Najdete nás také na Facebooku.
odpoveď pro křivánek: známých koho? Z mých známých a kamarádů neví o vysazování ryb předem nikdo. Pokud tedy není zrovna tím vysazujícím nosičem vaniček.
Dík za odpověď.Ohledně termínu jsem měl na mysli,aby o něm nevěděla jen skupinka známých a měli stejnou šanci všichni:)
odpověď pro kamrec: zde jste se sám přesvědčil o tom, že je potřeba psát jasně a srozumitelně. Kdybyste popsal situaci hned v prvním příspěvku, mohla se řešit přímo tato konkrétní situace. S tím broděním je to asi tak, při „běžném výkladu“ ustanovení o zákazu „zavážení“ lze tvrdit, že jde o výsledek, tedy o dopravení nástrahy tam, kde to není možné nahozením ze břehu. A v tom případě se dostáváme zase do bodu nula. I brodění je porušením tohoto zákazu. Jak jsem psal, je jedno, zda bude plavat, brodit létat nebo chodit po hladině. Důležitý je výsledek, nikoliv druh činnosti. Pokud budeme benevolentnější, pak musíme rezignovat na jakoukoliv kontrolu, protože potom bude stačit, aby lovící tvrdil RS, že mu tam proti jeho vůli nástrahy zavezl na lehátku naprosto neznámý člověk. Z mého hlediska je brodění a nebo zavážení na stejné úrovni.
odpověď pro křivánek: zarybňování revíru probíhá zcela standardně. Objednáme ryby dle plánu, dodavatel nám dodávku potvrdí a rybu v domluveném termínu doveze. Ryby jsou vysazeny do revíru. Termíny vysazení zveřejňovat nebudeme a hájit ryby také nebudeme. S výjimkou kapra a pstruha duhového se vysazují násadové ryby, které nemohou být loveny a ponechány (roček a dvouroček). U kapra a pstruha duhového vysazujeme tržní rybu, kde je hájení bezpředmětné. Tyto ryby jsou vysazeny za účelem ulovení a přivlastnění.
Zdravím.Zajímalo by mě,jakým způsobem probíhá zarybňování na revíru Svit. 1.Proč nejsou termíny vysazení,jaký druh ryby a následně aspoň 3 dny zákaz lovu.
Nechci slovíčkařit, není proč se rozčilovat. Ta zmíněná situace spočívala v tom, že jeden člen RS trval na odebrání dokladů kvůli zavážení. Druhý, poté, co dotačný rybář tvrdil, že nic nezavážel, ale zabrodil si asi 100 m a teprve potom nahodil, zastával názor, že je to v pořádku, protože si zabrodil. (prý je v tom úseku mělko, a tudíž nemůžou dokázat, že nezavážel loďkou). Stalo se na revíru Dyje 7. Ptal jsem se proto, že jsem v žádné normě tento stal dopravy nástrahy na lovné místo nenašel, rozhodně ne kvůli slovíčkaření. Vzhledem k tomu, že jsem členem RS, a mám na starosti rybníky, kde je hloubka 1,3 m, je pro mě tato otázka poměrně aktuální. Pokud k tomu máte někdo něco relevantního, budu vděčný za pomoc. Ostatní prosím, aby mě tu nekamenovali.
kamrec: pokud chcete slovickarit nad kazdym zakazem tak prosim, ale to by BP musely mit 1000 stran aby byla pravidla presne stanovena. a ani to by nepomohlo.
odpoved jste dostal a zrejme se vam nalibi, tak patrejte dal, treba si prectete jinde tu co chcete slyset :)
Jak na to reagovala ta RS? Váš příspěvek je tak neurčitě napsaný, že jej lze pochopit jakkoliv a nebo nějak jinak.
Děkuji Neutro i panu Hrazdilovi, nejsem si však jistý, že máte pravdu. Mluvím z vlastní zkušenosti, že na to RS na jistém revíru reagovala. Proto jsem se ptal. Co člověk, to názor. Mám všaj zato, že by pravidla měla být stanovena tak, aby se pokud možno nedala ohýbat dle potřeby. Zvlášť, když jsme Češi… Každopádně ještě jednou děkuji, budu pátrat dále…
I já se přikláním k výkladu, který uvedl neutro, důležitý je výsledek činnosti a to je dopravení nástrahy na místo lovu jinak než nahozením. Proto není rozdílu mezi „zavezením“ a „zabrozením“ či například „zaplaváním“