Dobrý den no,volovinu jsem měl namysli jako nepoměr k porušení vyhlášky v tomto případě,jinak se zbytkem plně souhlasím,díky za odpověď a zdravím
Najdete nás také na Facebooku.
Dobrý den no,volovinu jsem měl namysli jako nepoměr k porušení vyhlášky v tomto případě,jinak se zbytkem plně souhlasím,díky za odpověď a zdravím
#1225 Vitezslav: Odpověď je velmi jednoduchá, RS je při výkonu své funkce vázána platnými zákony, vyhláškami a nařízeními vlády. Svazový výbor nemá žádnou pravomoc ovlivňovat konání RS. Je tedy pouze na RS, zda se rozhodne tolerovat lov mníka a jesena na základě doporučení a nebo zda bude nekompromisně postupovat podle vyhlášky 395/1992Sb. Moje doporučení tedy zní, mníka a jesena nelovit, a rozhodně neponechávat. Protože nikdy nevíte, na jakou RS narazíte. Netusím sice přesně, co se u vás skrývá pod pojmem „volovina“, ale moje zkušenost mi říká, že rybáři za „volovinu“ považují téměř jakékoliv omezení.
Dobrý den,takže co se týče hájení mníka a jesena,měl bych dotaz – když Svazový výbor něco konstatuje – jak se to dozví řadový rybář ? ,který je mimojiné povinen dodržovat BP v kterých je odkaz na vyhlášku 395/1992 která je nadřazena rybářské legislativě(já můžu lovit na základě toho že někdo někde něco ?) Jestli to dobře chápu tak jak Svazový výbor tak porybní tím že to tolerují vlastně porušují tento zákon nebo vyhlášku. Rozhořčuje mne to proto protože porybní někdy vyloženě bazírujou na VOLOVINÁCH – ale toto jsou ochotni přehlížet i když by neměli jak odpovídáte ve starším dotazu? Děkuji moc za odpověď a jsem s pozdravem
#1223 Trdlik: Dobrý den, zkoušky naplánujeme až v novém roce, v druhé polovině ledna. Termín bude včas zveřejněn zde na stránkách.
Zdravím, chtěl bych se zeptat na termín, kdy bude možné napsat test k získání rybářského lístku.
Děkuji
M.
#1221 Standa Mi.: Dobrý den, ne, nic nyní neplaťte. Výdej povolenek bude probíhat obdobně jako v roce minulém. Na adresu, kterou máte u MO evidovanou dostanete před vánočními svátky dopis. V něm bude sumář, složenka, informační dopis, žádanka o povolenku a kalendářík. Zaplatíte podle údajů z informačního dopisu a v termínu v dopisu uvedeném si můžete přijít pro povolenku na rok 2014. V žádném jiném termínu se povolenky letos vydávat nebudou.
Mám dotaz,jak mám postupovat,abych mohl rybařit už od Nového roku?Mohu už nyní zaplatit čl.příspěvky podle kalkulačky na rok 2014 a koncem roku se dostavit na MO pro potřebné vyřízení dalšího?Děkuji za odpověď.
širo – rybky(hrouzci a pod.) zapsané v povolence v květnu se při jejich použití jako nástražní v listopadu do povolenky znovu NEZAPISUJÍ. Jak zapisovat úlovky je napsáno v BP a na našem webu na adrese – http://brno3.momrs.cz/…sovat-ulovky
tak tu pročítám co se týká nastražních rybyček a začinám v tom mít gulášek, tak se zeptám takto,třeba v květnu si chytím nějaké hrouzky,zapíši i když je použiji třeba až v listopadu,musím opět zapsat při použití,nebo stačí ten dřívější zápis do ulovkové listiny,stačí když nástr.rybky nekolika druhu budu psát do jedné kolonky ve skratkách-hr,plo,atd,nebo každý druh zvlášt,dík za odpověd
Děkuji za rychlou odpověď. s pozdravem L.