MRS PS Brno 3, o.s.

Pokec

[2116] Hrazdil Jiří 28. června 2022 16:40

#2115 Lukáš: Jen pro vaši informaci, svaz má asi 70 000 členů. Kolik je těch, co nechápou psaný text? 100, 200, 300 nebo 700? I to je pořád jedno procento. Zkuste se podívat do historie pokecu, kolikrát se zde objevuje téma množství ponechaných ryb. A na závěr vám dám radu, kterou dávám desítky let dětem v kroužku. „Pokud si nejste jistí, zda si rybu můžete ponechat, pusťte ji, tím předejdete všem možným problémům.“

[2115] Lukáš 28. června 2022 5:56

#2114 Jiří Hrazdil: Dobrý den, dekuji za Vaši odpověď. Už v tom mám jasno. Ale dovolím si s Vašim výrokem, že v BP je to popsané naprosto jasně a srozumitelně, nesouhlasit. Nejsem jediný, kdo to úplně nepochopil. Proto jsem se zde na to ptal. Lukáš M.

[2114] Jiří Hrazdil 28. června 2022 5:38

#2113 Lukáš: Dobrý den, v Bližších podmínkách je to popsané naprosto jasně a srozumitelně. Ponecháte si kapra a smíte lovit dál, pokud nevyčerpáte limit 7 kg nebo si neponecháte další rybu, která je uvedena v BP (štika, candát, sumec, anur). V případě, že se vyskytují lososovité ryby, ponecháním si třetího kusu rovněž končí denní lov. Samozřejmě, pokud si ponecháte rybu, jejíž hmotnost přesáhla 7 kg, automaticky končí denní lov.

[2113] Lukáš 27. června 2022 16:12

Dobrý den, mám dotaz k přivlastňování si ulovených ryb. Když si v jednom dni přivlastním pouze jednu ušlechtilou rybu, nebo kapra, mužů ještě pokračovat v lovu, dokud nepřekročím limit 7 kg, nebo již denní lov končí? A nebo lov končí až po případném přisvojení si kombinace dvou ušlechtilých ryb nebo kapra? V bližších podmínkách je to tak trochu šalamounsky napsané. Dekuji za odpověď. Lukáš M.

[2112] Jiří Hrazdil 19. května 2022 6:49

#2111 Martin: Dobrý den, o situaci jsem informován, nejčerstvější informace mám z dnešního rána. Srhňme si známé skutečnosti. V Brně pršelo v úterý, s různou intenzitou. Mohlo dojít k lokálnímu přívalovému dešti, který, dle našich zkušeností, občas způsobí únik splaškové a dešťové vody do Svitavy odlehčovacím vedením kanalizace. V průběhu středy odpoledne Svitavou prošla špička průtoku, kdy teklo cca 3,2 kubíku za sekundu (viz údaje PMO). Nahlášení havárie proběhlo ve středu odpoledne, respektive k večeru. Pokud unikla do řeky znečištěná voda, která způsobila udušení ryb, v průběhu úterka, co mohl zjisti odběr vzorků o 24 hodin později? Bohužel, tato situace se opakuje. Ne každý rok, ale opakuje. Není v silách MRS jakkoliv ovlivnit ani déšť a ani vypouštění přívalových vod z deště do řeky. Samozřejmě dostaneme výsledky rozboru z laboratoře hasičů, k večeru byli na místě i pracovníci Inspekce životního prostředí, takže i od nich. Ale zjisti viníka není možné. To není výmluva, to je prosté konstatování faktu. Dnes proběhne sběr a likvidace mrtvých ryb v kafilerii s vyčíslením vzniké škody.

Vám každopádně děkuji za to, že jste zareagovali podle pokynů a úhyn jste nahlásili.

Jiří Hrazdil

[2111] Martin 19. května 2022 6:08

Dobry den, vcera jseme s kamaradem hlasili hromadny uhyn ryb na rece Svitave. Myslel jsem, ze po Becve se statni slozky trosku pouci, ale opak byl pravdou. Dojeli hasici, kdyz bysme byli meci a odesli, mam pocit, ze by hned odjeli. Nakonec po 2 hodinach dojel od hasicu nekdo, kdo vzal kousek nad soutokem Svratky se Svitavou vzorek vody. Ryby ze pry neumi, ze ty si musi obstarat rybari. A ze se to stejne deje 2× rocne. Jeste jsme jim museli navrhovat, at vezmou vzorky i z useku vys, odkud udajne vzdy unika nejake blato a ryby zadusi. Chtel bych se timto poptat, jestli vite jak situace dopadla. Zjistilo se neco? Pokud se toto deje opakovane a je to opravdu z jednoho mista, myslim, ze by mel vlastnik pripadne spravce sjednat napravu. Dekuji za odpoved Martin

[2110] Kamil 12. května 2022 17:27

Dobrý den, nebylo by od věci informovat o zákazu rybolovu na úseku S1 na webu nebo fcb profilu. Nebo aspoň umístit cedule tak aby si toho člověk všiml. Díky chlapům co mě upozornili, ale taky mohli přijít dřív než sem ten vercajk roztahal 😀.

[2109] Jiří Hrazdil 21. dubna 2022 6:08

#2107 Miloslav Kahoun: Dobrý den, podle seznamu rybářských stráží našeho pobočného spolku, který mám k dispozici, není číslo 7166 nikdo z našeho spolku. Je škoda, že jste si kromě čísla nezapsal i jméno z průkazu rybářské stráže. Když jste mi včera popisoval, jak ten člověk vypadal, ani to neukazuje na nikoho z našeho spolku. Na revíru může kontrolovat každý člen RS, který má oprávnění kontrolovat na všech revírech MRS. V každém případě, pokud se lovící dopouštěli nešetrného zacházení s rybami, což se při lovu pstruhů duhových stává dost často, protože ne každý použije pro vylovování podběrák, a potom honí mrskajícího se pstruha po zemi, je to špatně. Co se týče kuchání ryb, žádný předpis to nezakazuje a pokud vnitřnosti zahrabal, nic neporušil.

[2108] Jura 20. dubna 2022 16:05

To je ostuda !!!!

[2107] Miloslav Kahoun 20. dubna 2022 7:23

Dobrý den. Chtěl bych se s vámi podělit o včerejší prožitek rybaření na revíru Svitava 1 v úseku ulice Břehová.Při příchodu k řece vidím tři rybáře, kteří loví jednoho pstruha za druhým.Používání podběráku jim bylo asi cizí a tak vláčeli mrskající se ryby po břehu.Po ukončení rybolovu jeden z nich ryby vykuchal a vnitřnosti zahrabal pod listí,některé zahodil do vody.Proč toto popisuji? Jeden z nich se totiž objevil u mě a k mému překvapení se představil jako rybářská stráž pod číslem 07166 .Následovala důkladná kontrola,včetně tašky,za účasti zvědavého kolegy,který chvíli před tím bezostyšně kuchal ryby.Kontrola bez závad.Na mou otázku na jejich chování u vody mi bylo řečeno,že to bylo normální.Asi by bylo normální,že by se mělo číslo 07166 chovat s kamarády příkladně pro ostatní rybáře.

« Novější 1 2 3 205 Starší »