MRS z.s. PS Brno 3

13. prosince 2023

Úspěchy závodní činnosti v roce 2023

Blíží se konec roku a tak je čas zrekapitulovat letošní rok z pohledu závodní činnosti našich členů. Rozvoj závodní činnosti je jeden z bodů uvedených ve Stanovách MRS, z. s. jako obsah činnosti svazu a má v činnosti svazu své pevné místo.

V tomto roce se do závodní činnosti zapojily i děti z našich kroužků. Měli jsme svého zástupce v Timár lize mládeže. V této tříkolové soutěži, která se odehrávala na různých revírech v rámci ČR a MRS, byl členem družstva David Krejzlík, absolvent našeho kroužku mládeže. David se ve všech třech kolech soutěže umisťoval na předních místech, což mu v konečném součtu vyneslo celkové druhé místo. Společně se svým týmem potom obsadil první místo. Velkou podporu Davidovi poskytnul jeden z vedoucích kroužků Martin Rojka.

Další soutěže, kde se zúčastnily děti z našich kroužků, byl Závod o pohár předsedy MRS v plavané v Zaječí. Zde jsme sestavili dvě družstva. David Krejzlík a Lukáš Lőbl se umístili na druhém a třetím místě v soutěži jednotlivců a společně obsadili i druhé místo v soutěži družstev.

Velkého úspěchu dosáhli i členové našeho spolku, kteří se věnují závodní plavané v rámci skupny C druhé ligy. Martin Pavka, Radek Pospíšil a Jiří Hrazdil jsou dlouholetí závodníci, kteří se v letošním roce v každém ze čtyř kol ligy umístili na stupních vítězů a v celkovém hodnocení ligy získalo jejich družstvo první místo a právo postupu do první ligy. Tento tým je dlouhodobě velmi úspěšný, jedná se o jejich již třetí vítězství v lize. Martin Pavka se umístil na druhém místě i v soutěži jednotlivců.

Podobně úspěšný je i zástupce našeho spolku v mezinárodních soutěžích. Člen reprezentačního týmu ČR v kategorii MASTERS Jiří Hrazdil si na letošním mistrovství světa ve Francii v plavané doplnil svoji sbírku medailí z MS o stříbrnou medaili ze soutěže týmů. Svůj čtvrtý start na mistrovství světa tak proměnil v zisk třetí medaile, což je skvělý výsledek.

Děkujeme našim členům za dobrou reprezentaci našeho spolku a přejeme jim v příštím roce další úspěchy.