MRS z.s. PS Brno 3

Lov kapra o ceny na Svitavě 1 - 18. května 2019

Propozice

Místo konání:
úsek řeky Svitavy od jezu v Obřanech směrem k Makovského lávce
Prezence účastníků:
od 5.15 do 6 hod na konečné tramvaje č.4 v Obřanech u viaduktu
Startovné:
dobrovolné
Občerstvení:
zajištěno

U prezence si vylosujete číslo úseku, kde budete lovit a obdržíte kartu účastníka, žádáme o vyplnění nacionálií a PS, kde jste členem. Po skončení lovu odevzdejte kartu rozhodčímu.

Začátek lovu v 6.00 hodin, ukončení lovu v 10.00 hodin. Vyhlášení výsledků v 10.30 hodin. Počet lovících je omezen délkou úseku na 70.

Pravidla lovu kapra o ceny

Loví se dle Bližších podmínek MRS s tímto omezením: loví se jen na jednu udici (prut) maximálně se dvěma návazci. Před začátkem a v průběhu lovu je zakázáno krmení (vnadění), platí i zákaz používání krmítek. Za vnadění se považuje i nabalení koule návnady na háček a opakované nahazování. Nedodržení zákazu krmení znamená okamžité vyloučení. Po ulovení a ponechání si 1 kusu kapra může lovící pokračovat dále v lovu, ale další ulovené kapry musí po změření rozhodčím vrátit zpět do vody. Lovící je povinen přisvojeného kapra zapsat do Evidence docházek k vodě ihned po ulovení . Po ulovení a zdolání kapra soutěžící zdvihnutím ruky a zvoláním „ryba“ přivolá rozhodčího, který rybu změří a zapíše její délku v centimetrech do karty účastníka. Do výsledku Lovu kapra o ceny se počítá jen kapr ulovený v časovém limitu. Pokud by dva nebo více účastníků dosáhli stejných výsledků, rozhoduje větší délka první, eventuelně druhé a další ulovené ryby, v případě absolutní shody se o ceny losuje.


Ceny pro vítěze

1. místo Rybářský prut
2. místo Naviják
3. místo Naviják

Kartu účastníka odevzdejte po skončení lovu, nebo i při předčasném odchodu rozhodčímu. Karty nám poslouží k celkové sumarizaci Lovu kapra o ceny. Děkujeme za pochopení.

Za hladký průběh Lovu kapra o ceny zodpovídá komise ustanovená výborem PS MRS Brno 3. Tato komise řeší eventuální spory, nejasnosti a protesty. Předsedou komise je hospodář PS pan Karel Kratochvil, u kterého se protesty podávají.

Přejeme všem účastníkům hodně úlovků a Petrův zdar.

Výbor PS MRS Brno 3