MRS z.s. PS Brno 3

Lov kapra o ceny na Svitavě 1 - 9. 5. 2015

Výsledky

Závodu se zúčastnilo celkem 57 lovících ze sedmi místních organizací v rámci MRS, a jeden lovící z MO ČRS Mladá Boleslav. Celkem bylo uloveno 44 kusů kapra. Nejdelší ulovený kapr měřil 60 cm a ulovil jej Ladislav Gottkovski z MO Brno 3. Nejvíce kaprů a tím pádem vítězem závodu se stal Štefan Mlčůch z MO Brno 3 s úlovkem 10 kusů. Na druhém místě se umístil Roman Krátký z MO Brno 1 s úlovkem 9 kaprů. Na třetím místě se umístil Petr Crhán z MO Brno 3 s úlovkem tří kaprů.

Propozice

Místo konání:
úsek řeky Svitavy od jezu v Obřanech směrem k Makovského lávce
Prezentace účastníků:
od 5.15 do 6 hod na konečné tramvaje č.4 v Obřanech u viaduktu
Startovné:
dobrovolné
Občerstvení:
zajištěno

U prezence si vylosujete číslo úseku, kde budete lovit a obdržíte kartu účastníka, žádáme o vyplnění nacionálií a MO, kde jste členem. Po skončení lovu odevzdejte kartu rozhodčímu.

Začátek lovu v 6.00 hodin, ukončení lovu v 10.00 hodin. Vyhlášení výsledků v 10.30 hodin. Počet lovících je omezen délkou úseku na 80.

Pravidla lovu kapra o ceny

Loví se dle Bližších podmínek MRS s tímto omezením: loví se jen na jednu udici (prut) maximálně se dvěma návazci. Před začátkem a v průběhu lovu je zakázáno krmení (vnadění), platí i zákaz používání krmítek. Nedodržení zákazu krmení znamená okamžité vyloučení. Přívlač není povolena. Po ulovení a ponechání si 1 kusu kapra může lovící pokračovat dále v lovu, ale další ulovené kapry musí po změření rozhodčím vrátit zpět do vody. Lovící je povinen přisvojeného kapra zapsat do Evidence docházek k vodě ihned po ulovení. Po ulovení a zdolání kapra soutěžící zdvihnutím ruky a zvoláním „ryba“ přivolá rozhodčího, který rybu změří a zapíše její délku v centimetrech do karty účastníka. Do výsledku Lovu kapra o ceny se počítá jen kapr ulovený v časovém limitu. Pokud by dva nebo více účastníků dosáhli stejných výsledků, rozhoduje větší délka první, eventuelně druhé a další ulovené ryby, v případě absolutní shody se o ceny losuje.


Ceny pro vítěze

1. místoRybářský prut
2. místoNaviják
3. místoNaviják

Kartu účastníka odevzdejte po skončení lovu, nebo i při předčasném odchodu rozhodčímu. Karty nám poslouží k celkové sumarizaci Lovu kapra o ceny. Děkujeme za pochopení.

Za hladký průběh Lovu kapra o ceny zodpovídá komise ustanovená výborem MO MRS Brno 3. Tato komise řeší eventuální spory, nejasnosti a protesty. Předsedou komise je hospodář MO pan Karel Kratochvil, u kterého se protesty podávají.

Přejeme všem účastníkům hodně úlovků a Petrův zdar.

Výbor MO MRS BRNO 3