MRS z.s. PS Brno 3

Lov kapra o ceny

konaný na revíru Svitava 1 dne 12. 5. 2007

Výsledky

1.Martin KrištofMO Brno 46 ks273 cm
2.Josef SmejkalMO Brno 35 ks223 cm
3.Pavel LangMO Brno 34 ks181 cm
4.Lubomír SkoumalMO Brno 33 ks135 cm
5.Petr PivodaMO Brno 32 ks97 cm

Lovu se zúčastnilo 76 rybářů z pěti MO MRS. Během závodu bylo uloveno 39 kaprů. Na úlovcích se podílelo celkem 20 rybářů.


Místo konáníúsek řeky Svitavy nad splavem na Baarově nábřeží (Svitava 1)
Prezentace účastníkůod 5.00 do 5.50 hodin u splavu na Baarově nábřeží. Každý účastník si vylosuje číslo úseku, kde bude lovit.
Startovnédobrovolné

Začátek lovu v 6.00 hodin, ukončení lovu v 10.00 hodin. Vyhlášení výsledků v 10.30 hodin. Počet lovících je omezen délkou úseku na přibližně 150 lovících.

Pravidla lovu kapra o ceny

Loví se dle Bližších podmínek MRS s tímto omezením: loví se jen na jednu udici (prut) maximálně se dvěma návazci s jednoháčky. Přívlač není povolena. Po ulovení a ponechání si 1 kusu kapra může lovící pokračovat dále v lovu, ale další ulovené kapry musí po změření rozhodčím vrátit zpět do vody. Lovící je povinen ponechané ryby zapsat do Záznamu o docházce k vodě ihned po ulovení.

Po ulovení a zdolání kapra soutěžící zvoláním „ryba“ přivolá rozhodčího, který rybu změří a zapíše její délku v centimetrech do karty účastníka. Do výsledku Lovu kapra o ceny se počítá jen kapr ulovený v časovém limitu. Pokud by dva nebo více účastníků dosáhli stejných výsledků, rozhoduje větší délka první, eventuelně druhé a další ulovené ryby, v případě absolutní shody se o ceny losuje.


Hodnotné ceny pro nejúspěšnější lovce věnuje výbor MO a sponzoři (pruty, navijáky a další vybavení). Lovci na prvních třech místech obdrží dále diplomy a poháry.


Kartu účastníka odevzdejte po skončení lovu, nebo i při předčasném odchodu rozhodčímu. Karty nám poslouží k celkové sumarizaci Lovu kapra o ceny. Děkujeme za pochopení.

Za hladký průběh Lovu kapra o ceny zodpovídá komise ustanovená výborem MO Brno 3. Tato komise řeší eventuální spory, nejasnosti a protesty. Předsedou komise je hospodář MO pan Karel Kratochvil, u kterého se protesty podávají.